25.05.2024 | Vojtěch Martínek | Zápas

Prostějov vyhrál na Žižkově a slaví záchranu, rozhodl Matoušek!

Foto: 1skprostejov.cz
Fotbalisté Prostějova v rámci posledního třicátého kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY dokázali vyhrát důležitý duel na pražském Žižkově 2:0 a slaví záchranu v soutěži. První branku zápasu vstřelil nedlouho po změně stran Jakub Matoušek. Druhý gól pak v samém závěru přidal Petr Jaroň. Žižkov po čtyřech zápasech nebodoval a končí osmý. Hostům patří konečná třináctá příčka.
bez branek
51' Matoušek
90+5' Jaroň
53' Řezáč
80' Klusák
80' Rosa
90+6' Hönig
90+6' Bajza
65' Harušťák
90+3' Mucha
Sestavy
Bajza – Řezáč (60. Kozojed), M. Richter, Broukal, Klusák (82. T. Ret) – Petrák (76. Rosa), Jirásek – F. Ret (60. Batioja), Sixta, Muleme – Toula (82. Hönig)
Na lavičce: Kotek, Tregler
Trenér: Marek Nikl
Mucha – Bartolomeu (90+7. M. Mach), Štěrba, Zapletal (86. Rudzan), Harušťák – Habusta – R. Látal, Koudelka (90+7. Matocha), Šimek (81. Slaměna), J. Matoušek II (81. P. Jaroň) – Malec
Na lavičce: Vejmola, Jamiu
Trenér: Radim Kučera
Rozhodčí: Rouček – Kotík, Dresler • Stadion: Seifertova ulice • Diváci: 1080

Komentář

Poslední květnová sobota se v Seifertově ulici nesla ve znamení souboje Žižkova s Prostějovem, ve kterém šlo o body hlavně hostům. Zatímco Viktoria byla už před zápasem definitivně zachráněna, Hanáci k jistotě potřebovali aspoň remízu a příznivý výsledek souběžně hraného duelu u Litavky mezi Příbramí a Vyškovem.

Do utkání, dle očekávání, vstoupili lépe domácí, kteří si první větší šanci vypracovali už v desáté minutě. Tvrdá rána z hranice vápna nicméně Muchu nepřekvapila, přičemž několik momentů nato se ze slibné pozice neprosadil ani debutující Filip Ret.

Promarněné šance v úvodním poločase nakonec Viktorii nejspíš pořádně mrzely. Hanáci se neprosadili z velkého náporu v závěru úvodní půle, jen těsně po přestávce je pak ale po zaváhání domácí obrany poslal do vedení Jakub Matoušek a přiblížil svůj tým záchraně.

Žižkovští měli po většinu následného dění na hrací ploše celkem jasnou převahu, zároveň se ale velmi trápili v koncovce. Mucha měl jen minimum opravdové práce a když už přeci jen zasáhnout musel, počínal si naprosto sebevědomě.

Prostějovští si setrvání v soutěži museli opravdu vybojovat, pražský nápor totiž ke konci výrazně zintenzivnil a poslední minuty se dohrávaly takřka výhradně na jejich konci bitevního pole. Blízko k vyrovnání měl v nastavení Hönig, kterému ovšem nesedla rána z voleje.

Svěřenci Radima Kučery nicméně svou misi nakonec zvládli, a nemuseli se přitom ani ohlížet na výsledek v Příbrami. V samotném závěru utkání se do brejku dostal Petr Jaroň a jednoduchým zakončením odšpuntoval obrovskou radost ve svém táboře. Sečteno, podtrženo - 0:2.